Sú v našom živote najdôležitejší – čo teda kúpiť pod stromček rodičom?

Vianočné prípravy, to je pre mnohých najmä nakupovanie vianočných darčekov. Samozrejme, nie je to na Vianociach ani zďaleka to najdôležitejšie, no zvykli sme si na to, že ide o milú tradíciu. V súvislosti s nákupom darčekov sa niektorí zaraďujú do kategórie tých, ktorí nakupujú na Vianoce celý rok – a niektorí si to zasa nechávajú na poslednú chvíľu. Ak si neviete dať s výberom darčekov rady, ste na správnom mieste. Poradíme vám, čo kúpiť tým najbližším a najmilovanejším – rodičom.

Sú v našom živote najdôležitejší - čo teda kúpiť pod stromček rodičom?
(zdroj: unsplash.com)

Obom naraz alebo každému zvlášť?

Pri výbere darčeka pre rodičov je určite vhodné orientovať sa podľa toho, podľa čoho sa orientujete pri kúpe akéhokoľvek darčeka pre kohokoľvek – podľa záľub, veku a povahy konkrétneho človeka. Niečo iné sa hodí pre rodičov vo veku 40+, iné pre rodičov 60+ a vyššie. Rozhodnúť sa môžete aj medzi tým, či budete kupovať darček pre každého zvlášť, alebo spoločne. Niekedy to pomôže ušetriť (ak máte nižší rozpočet) a niekedy spoločné darčeky môžu pomôcť utužiť vzťahy. Nebojte sa ani rodinného darčeka, ktorý môže tiež veľmi pozitívne vplývať na jej jednotlivých členov. Darčeky rodičov môžete aj zladiť, ak napríklad kúpite posteľné obliečky alebo uteráky s potlačou, či hrnčeky alebo ponožky pre pár.

Praktický alebo originálny

Poďme ku konkrétnejším tipom. Skvelým spoločným darom pre oboch rodičov môže byť nejaká elektronika. Či už siahnete po niečom praktickom, ako je napríklad robotický vysávač, kávovar, odšťavovač alebo televízor, či skôr po niečom pre zábavu, ako napríklad tablet alebo playstation, obdarovaných určite potešíte. Potom tu máme zdravotné pomôcky, ktorými ale nemusia byť iba darčekové sady liekov. Čo tak napríklad kúpiť otcovi s bolesťami chrbtice anatomický vankúš či mame s večne studenými nohami vyhrievaciu podložku? Čokoľvek už pre svojich rodičov vymyslíte, využite naše Aliexpress kupóny, ktoré môžete použiť na naozaj široký sortiment. Originálnym darčekom môže byť fotokniha alebo fotokalendár z vlastných fotiek, ktoré s rodičmi máte. Ak uvažujete o kúpe knihy, lepšou voľbou je možno poukážka na určitú sumu, za ktorú si môže mama alebo otec kúpiť knihu podľa vlastného výberu. Využite na to Martinus zľavu, vďaka ktorej ušetríte, čo sa pri nákupe vianočných darčekov hodí.

Oddychové zážitky sú najvhodnejšie

Obľúbenými darčekmi sa v poslednej dobe stali aj zážitky. Zážitky pre rodičov nemusia byť adrenalínové, najmä, ak sú už rodičia starší. Ocenia možno welness alebo víkendový pobyt, kde si budú môcť oddýchnuť a trochu zmeniť prostredie. Ak sú ale vaši rodičia skôr domasedi, welness pobyt môžete nahradiť relaxačnými kreslami alebo masážnou vaničkou na nohy. Z kategórie praktických darčekov sú ešte aj kusy nábytku – ak máte dostatočný rozpočet, pokojne kúpte aj novú sedačku alebo knižnicu či komodu. Mamu možno poteší šperk, poprípade hodinky, ktoré môžete rovno vziať aj pre otca. Zľavu na nich získate vďaka nášmu TimeStore kupónu. Univerzálnym darčekom býva aj kozmetika, ale to len v prípade, že viete, akú značku vaši rodičia používajú. Nie je nič horšie, ako kúpiť náhodnú darčekovú sadu v drogérii, ktorá skončí odložená v najspodnejšej zásuvke alebo najtmavšom kúte.