Ako dostať lásku a romantiku do svojho obydlia – alebo zariaďte si spálňu podľa svojho obľúbeného filmu!

Možno ste už boli ubytovaní v hotelovej izbe, kde bolo všetko tak dokonale zladené, že to vo vás navodzovalo len tie najlepšie pocity. Skúšali ste už také niečo u seba doma? Možno si poviete, že to stojí príliš veľa energie a peňazí za novo kúpené veci, ale možno by ste boli prekvapení, že to chce len pár dobrých nápadov a chuti zaexperimentovať!

Ako dostať lásku a romantiku do svojho obydlia - alebo zariaďte si spálňu podľa svojho obľúbeného filmu!
(zdroj: unsplash.com)

Ste milovníkom filmov a seriálov?

Prvou vecou, ktorá môže evokovať lásku, sú obliečky. Ak si vyberiete tie z mikrovlákna, nemôžete vybrať lepšie. Sú hebké, hrejivé, nekrčivé – a veľkou výhodou je aj to, že ich údržba je naozaj jednoduchá. Takéto obliečky vám budú dokonale imitovať jemné pohladenie vo dne, aj v noci. Vyberte si potlač obliečok, ktorá sa vám zdá najviac romantická a najviac sa vám páči. Ak ste fanúšikom filmu Päťdesiat odtieňov sivej, voľba farby je jasná. Páčil sa vám viac Twilight? Tak stavte na prírodné motívy. No a potom tu máme samozrejme filmovú ságu pre dospievajúcich s názvom After, ktorú u vás doma navodí ornamentálny dekor alebo kvetinové motívy.

Správne svetlo a sprcha sú základ

Druhým najromantickejším miestom hneď po spálni je určite kúpeľňa. Na horúcu a vášnivú sprchu nikdy nie je neskoro ani priskoro – v prípade, že doma kvalitnú sprchu máte. Pri jej výbere nikdy nepozerajte iba na cenu, ale predovšetkým na funkcie a uspôsobenie svojej kúpeľne. V súčasnosti už existujú aj sprchovacie systémy, ktoré čistia, ohrievajú a opätovne využívajú vodu, takže aj keď neušetríte pri kupovaní sprchy, môžete ušetriť pri jej využívaní. Najmä, ak ste viacpočetná rodina. Romantiku dokážu navodiť aj svietidlá, a teraz nehovoríme len o sviečkach. Nastaviteľné svetlá, ktoré sa budú dať prepnúť do módu tlmeného svetla sú omnoho bezpečnejšie a do istej miery aj praktickejšie, ako sviečky. Nezabudnite samozrejme na príjemne hebké a vždy čisté uteráky, voňavé kúpeľné soli či masážne oleje. Náročnejší určite ocenia aj funkcie ako rádio v sprche či masážnu hlavicu.

S vôňami radšej šetrite

A keď sa už po sprche presuniete do spomínanej spálne, mali by ste myslieť aj na osvetlenie tam. Opäť platí, že tlmené svetlo napomôže romanticke najviac. Vône dokážu zázraky tiež – kúpte si domov difuzéry s esenciálnymi olejmi alebo voňavé tyčinky. Vône, ako levanduľa, jasmín, ylang-ylang alebo vanilka majú nielen romantické, ale aj relaxačné účinky. S dávkovaním vône to však neprežeňte, pretože nie je nič horšie, ako keď z nej niekoho rozbolí hlava alebo sa mu urobí nevoľno. Do spálne si nikdy nedávajte televíziu alebo inú elektroniku, ktorá svojím žiarením narušuje nielen spánok, ale aj celkovú atmosféru. Myslite aj na súkromie – nechcete predsa, aby vás pri niektorých vašich romantických aktivitách videli susedia. Stavte na kvalitné žalúzie alebo závesy z nekrčivých a ľahko sa čistiacich materiálov. Tiež sa postarajte o to, aby sa k vám nemohli nečakane dostať iní členovia domácnosti. Najlepšie je ošetriť to nepriehľadnými dverami s kľúčom.